Jak schudnąć 10 kg? Garść praktycznych informacji

Jak schudnąć 10 kg

Liczba osób, które myślą o odchudzaniu jest obecnie coraz większa. Bez wątpienia związane jest to z plagą nadwagi, która dotyczy coraz młodszych osób. W momencie, gdy stajemy się świadomi, że pojawia się problem z nadwagą, często jest już za późno i zaczynają się pomysły na dietę, trening, poszukiwanie takich propozycji jak suplementy diety wspomagające odchudzanie, tabletki wspomagające odchudzanie. Warto jednak zastanowić się, jakie środki zastosować, by ten proces utraty zbędnych kilogramów istotnie poprawić. Postaramy się krótko wspomnieć jakie sposoby na wspomaganie odchudzania warto obecnie zastosować, powiemy również o tym jakie domowe sposoby na odchudzanie są stosowane. Często słyszmy jak schudnąć 10 kg, jak szybko schudnąć 10 kg. Warto wiec tym tematem się zająć.
Nawigacja:

Jak schudnę 10 kg? Przede wszystkim zacznij od większej ilości aktywności fizycznej

Charakter pracy zawodowej sprawia, że współcześnie większość osób prowadzi siedzący tryb życia. Osiem godzin spędzamy w pracy, następnie kolejne godziny w domach przed telewizorem. Do siedzącego trybu życia dołączamy kaloryczne przekąski i wysokoprzetworzone posiłki. W ten sposób plaga nadwagi rozprzestrzenia się bardzo szybko, szczególnie gdy organizm ma tendencję do przybierania na wadzę. Dlatego jeśli zastanawiamy się, co wspomaga odchudzanie, po pierwsze powinniśmy pomyśleć o zmianie trybu życia.

Bieganie a odchudzanie

Jeśli praca nie pozwala nam na więcej ruchu warto pomyśleć o tym, by w godzinach wieczornych zdecydować się na aktywność fizyczną. Nie trzeba chodzić na siłownię, by walczyć z nadwagą, wystarczy spacer w nieco szybszym tempie, kilkanaście minut biegania albo ćwiczenia na spalanie tłuszczu z brzucha realizowane w domu, bez profesjonalnego sprzętu. W ten sposób uda się zrobić pierwszy i często najważniejszy krok w stronę odchudzania. Nie da się zaprzeczyć, że bieganie a odchudzanie to temat bardzo często podejmowany przez osoby walczące z nadwagą. Dla wielu osób pojęcia bieganie odchudzanie są ze sobą skorelowane. Wychodzą z założenia, że jeśli chce się stracić na wadze trzeba zacząć biegać.

Naturalne wspomaganie odchudzania

Bezpieczne odchudzanie powinno opierać się na przemyślanej diecie połączonej z regularnym treningiem. Wśród tych czynników, które będą wspomagać odchudzanie znajdziemy cala masę naturalnych dodatków. Preparaty wspomagające odchudzanie w zdecydowanej większości opierają się na dobrach natury.

Herbata na odchudzanie z odpowiedniej mieszanki

Do tych najbardziej popularnych składników zaliczyć należy wyciąg z ananasa, chrom, zieloną kawę, zieloną herbatę, wyciąg z gorzkiej pomarańczy. Te poszczególne elementy mają charakter pobudzający metabolizm, usprawniają więc spalanie tłuszczu, utrudniają odkładanie się tkanki tłuszczowej. Tak zwana herbata na odchudzanie to najczęściej po prostu mieszanka, w której pojawiają się różne zioła wspomagające odchudzanie.

Jeśli ktoś je nieregularnie, ma problem ze słabą przemianą materii wsparcie tego typu składników może się okazać niezwykle cenne. Zainteresowanie budzą również takie zagadnienia jak: zielona herbata odchudzanie, kawa odchudzanie, czerwona herbata odchudzanie. Wszystkie te napoje maja bowiem pozytywnie wpływać na spalanie tłuszczu. Obok tych najbardziej popularnych wymienić warto również błonnik na odchudzanie, jako sposób na poprawę flory bakteryjnej jelit. Warto więc wybrać suplementy wspomagające odchudzanie z dodatkiem błonnika, bądź też zdecydować się na spożywanie warzyw, które będą ten składnik nam dostarczać.

Dobre suplementy oparte są o zioła na odchudzanie

Dla osób, które chcą wesprzeć odchudzanie przez zastosowanie dobrego jakościowo suplementu, świetnym wyborem będzie Reducer Thermo Extreme. Jeśli chodzi o produkty wspomagające odchudzanie jest to wyróżniający się suplement. To propozycja, w której producent postarał się o zastosowanie wszystkich cenionych składników wspomagających odchudzanie. Istotnym składnikiem tego preparatu jest również chrom na odchudzanie, który poprawia metabolizm cukrów i zmniejsza apetyt na słodycze. W ostatnich latach badania takiej korelacji jak chrom odchudzanie były intensywnie i okazało się, że ten pierwiastek ułatwia pokonanie nadwagi.

Sprawne odchudzanie, nawet przy siedzącym trybie życia stanie się możliwe, jeśli zadbamy o nieco więcej ruchu i dołączymy do tego, dobry jakościowo suplement, oparty na naturalnych składnikach roślinnych, w którym pojawią się zioła na odchudzanie. Warto jednak pamiętać, że odchudzenie bez ćwiczeń, o czym marzy wiele osób będzie jednak bardzo trudne.

Źródła:
 1. Get Slim Stay Slim Naturally: The Herbal Guide to Permanent Weight Loss, Dr Fran Swainston, Booktango, 2014, ISBN: 1468946501, 9781468946505
 2. Zioła: sprawdzone i użyteczne informacje o leczniczych właściwościach ziół ; [tłumaczenie Anna Binek, Wojciech Głąbiński]. Natura i Zdrowie, David Hoffmann, Pascal, ISBN: 8387037494, 9788387037499

6 Odpowiedzi do Jak schudnąć 10 kg? Garść praktycznych informacji

 1. Pillie pisze:

  Cieszy mnie bardzo, że przy dzisiejszym dostępie do internetu samemu można skomponować sobie dobrą dietę itd.Oczywiście może nie przy poważniejszych schorzeniach.

 2. catwoman pisze:

  Jeżeli będzie się jadło mniej to zdecydowanie uda się schudnąć :). Ale to też kwestia budowania nawyków niekiedy latami, bo ciężko z dnia na dzień jest się przestawić na “dobry tor”.

 3. Ilona Warszawa pisze:

  W sowim życiu stawiam zawsze na naturalne składniki, dlatego zaciekawili mnie Państwo Reducerem Thermo Extreme. Tutaj https://reducerthermoextreme.pl/ udało mi się wyczytać, że jest on właśnie bardzo naturalny. Jednak czy będzie on także sprzyjał ograniczaniu apetytu? Pozdrawiam.

  • Bridget Jones pisze:

   To chyba niedokładnie Pani przeczytała stronę Reducer Thermo… 😛 Reducer ma w swoim składnie chrom, który świetnie wpływa na podjadanie. Po swoim mężu (który właśnie stosuje Reducer) zauważyłam, że rzadziej się rzuca łapczywie na jedzenie.

   • Ilona Warszawa pisze:

    Droga Bridget Jones – a czy Pani go stosowała może? Bo nie wiem, czy warto zamówić.

    • Bridget Jones pisze:

     Nie. Ja nie miałam takiej potrzeby, zawsze byłam bardzo szczupła. Tak jak wspomniałam zamówiłam go dla męża i przy kontrolowaniu tego, co je, udało mu się schudną 8kg w sześć siedem tygodni. 🙂 Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

÷ 1 = eight