Jak schudnąć z nóg? Czyli zamieniamy grube nogi na szczupłe do lata!

O tym, jak trudno jest zrzucić zbędne kilogramy w szczególności wiedzą te osoby, które wielokrotnie podejmowały się zmiany swojego trybu życia. Zbędny tłuszcz najczęściej odkłada się na brzuchu, ramionach i nogach. Właśnie kończyny dolne są miejscem skąd najciężej jest go usunąć, a samo podjęcie się walki z kilogramami wymaga dużo poświęceń. Ciężko jest mówić o jednej przyczynie tycia. Grube nogi mogą powstawać w wyniku złego stylu życia, odżywiania, a niekiedy przyczyna leży w genetyce. W jaki więc sposób podejść do kwestii chudnięcia, by zgrabne nogi były powodem do dumy jak najszybciej?


Nawigacja:

Jak schudnąć z nóg? Najpierw wiedza!

Pierwszym krokiem do osiągnięcia wymarzonego efektu jest poznanie przyczyny tycia w obszarze nóg i opracowanie skutecznej metody walki. Nie da się ukryć, że odchudzanie nóg jest procesem niezwykle trudnym i wymagającym wyrzeczeń. Nie wolno jednak bagatelizować tłuszczu pojawiającego się na udach, czy łydkach. Najczęściej czynnikiem odpowiedzialnym za zbędne kilogramy w nogach jest nieprawidłowa dieta oraz styl życia. Siedząca praca, nieregularne posiłki, niezbilansowana dieta oraz mała ilość ruchu sprzyjają tyciu. Odpowiednia obserwacja ciała pozwala na szybkie zidentyfikowanie, który z elementów posiłków wpływa na przyrost wagi, a także jak skuteczne jest włączenie ruchu do codzienności.

Jednakże, jak odchudzić nogi kiedy przyczyna leży gdzie indziej? Istnieje grupa osób, która obarczona została wyjątkowym nieszczęściem. Charakterystyczna sylwetka tak zwanej „gruszki” to perfekcyjny przykład na genetycznie uwarunkowane odkładanie się zbędnych kilogramów w określonych partiach ciała. Wąskie ramiona i szerokie biodra są prawdziwą zmorą przede wszystkim dla kobiet. Mimo to również w tym przypadku wyszczuplanie nóg jest realne – choć bardzo ciężkie.

Grube nogi nie muszą być wyrokiem!

Niezwykle dużo ludzi skarży się na to, że w ich przypadku zbędne kilogramy odkładają się w okolicach nóg, jednakże istnieją sposoby na to, by pokonać ten problem. Każda z wybranych możliwości tego, jak odchudzić nogi jest równie ciężka – wymaga ona bowiem zmiany stylu życia i stworzenia nowych nawyków żywieniowych. Nie wolno jednak zapominać, że bagatelizowanie zbędnych kilogramów może prowadzić do otyłości, która jest niezwykle niebezpieczna dla organizmu. Zmiana sposobu odżywiania powinna opierać się na mądrym dobraniu składników pokarmowych – odpowiednia dieta, suplementacja oraz ćwiczenia przyniosą wkrótce efekty. Warto jednak pamiętać, że zgrabne nogi wymagają poświęceń – droga do ich osiągnięcia będzie długa, ciężka, ale satysfakcjonująca.

Dobrze ułożona dieta pomoże wyszczuplić nogi!

Na to, jak schudnąć w nogach nie ma jednej recepty – trzeba wypracować nawyki, które w największym stopniu działają na konkretny organizm. Sama dieta nie zagwarantuje wymarzonych efektów, jednak pozwala zadbać o sylwetkę i szczupłe nogi w największym stopniu. Niewiele osób zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że redukcja kilogramów to przede wszystkim odpowiednia kuchnia. Osoby pragnące się dowiedzieć, jak schudnąć w nogach muszą pamiętać, że już sama zmiana nawyków żywieniowych prowadzi do redukcji masy ciała – usunięcie z diety tłustych posiłków, fast foodów, a także jedzenie pięciu posiłków dziennie. Dodatkowo włączenie do diety owoców i warzyw może prowadzić do zmniejszenia cellulitu, z którym zmagają się przede wszystkim kobiety. Skóra staje się wówczas bardziej jędrna i elastyczna – jednak osiągniecie efektów wymaga regularności, o czym nie wolno zapomnieć!

Odchudzanie nóg a odpowiednia suplementacja

Czy wiadomo jednak jak wyszczuplić nogi, gdy trudno jest ograniczyć podjadanie i ciężko o regularność w diecie i ćwiczeniach? Wówczas bardzo pomocne okazują się być suplementy diety, takie jak Reducer Thermo Extreme. Te bezpiecznie wspomagają proces redukcji tkanki tłuszczowej, dbając jednocześnie o to by spalanie tłuszczu z nóg szybciej przyniosło oczekiwane efekty. Jak działają suplementy? W przypadku Reducer Thermo Extreme mowa o spalaniu tkanki tłuszczowej, zmniejszaniu apetytu i zwiększaniu energii, której w czasie zmiany trybu życia nie może zabraknąć. Szczególnie, że zrzucanie dużej ilości kilogramów jest niezwykle trudne nie tylko dla ciała, lecz również umysłu. Odpowiednia suplementacja w czasie redukcji masy ciała polecana jest przez większość dietetyków.

Nie zapomnijmy o odpowiednim nawodnieniu organizmu.

Odpowiedzią na pytanie, jak szybko schudnąć z nóg jest również woda. Picie ponad litra wody dziennie nawadnia organizm, jednocześnie usuwając z niego toksyny. Połączenie wody i suplementów jest perfekcyjnym sposobem na to, jak schudnąć z nóg zwłaszcza dla osób stawiających na intensywną redukcję masy ciała. Warto jednak pamiętać, że szybka utrata kilogramów jest niezdrowa i może prowadzić do poważnych uszkodzeń w fizjologii organizmu.

Ćwiczenia na szczupłe nogi są bardzo ważne w całym procesie!

Połączenie ruchu i diety jest efektowne w przypadku zrzucania zbędnych kilogramów. Jednak nie można ukrywać – jest to trudne połączenie zwłaszcza dla osób przyzwyczajonych do siedzącego trybu życia. Warto pamiętać, że ćwiczenia na schudnięcie nóg charakteryzują się specjalnymi cechami i różnią od ćwiczeń wykonywanych na inne partie ciała.

Osoby szukające ćwiczenia wyszczuplające nogi mogą zdecydować się na regularne wizyty na basenie. Aktywność w wodzie sprawia, że usuwanie tkanki tłuszczowej odbywa się przy jednoczesnym odciążaniu stawów. Już kilka wizyt na basenie w tygodniu może przynieść oczekiwane efekty po kilku miesiącach regularności. Oprócz tego skuteczne ćwiczenia na szczupłe nogi proponują kluby fitness – zumba, aerobik, czy fitness poprawiają wydolność organizmu, jednocześnie redukując tkankę tłuszczową w problematycznych okolicach oraz widoczny cellulit. Osoby, które nie mają dostępu do basenów i klubów fitness mogą postawić na ćwiczenia wykonywane w domu – interwałowy bieg lub plany treningowe dedykowane partii nóg, które znaleźć można w sieci.

Podsumowując – czy można schudnąć z samych nóg? Można, ale wymaga to wysiłku.

Nie da się ukryć, że usuwanie zbędnych kilogramów z nóg jest jedną z najtrudniejszych dróg do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Proces ten jest długotrwały, wymaga wyrzeczeń i ciężkich treningów – konieczna jest zmiana stylu życia, diety i włączenia do codzienności ćwiczeń. Przede wszystkim jednak warto pamiętać, że problemu z nadwagą nie wolno bagatelizować i pozostawić samemu sobie. Odrobina uporu, regularności i suplementacji sprawi, że wymarzona sylwetka stanie się realna w ciągu kilku miesięcy.

Źródła:
 1. Wielgosz, Marcin. Odchudzanie z pasją. Zlote Mysli, 2013.
 2. Obara-Gołębiowska, Małgorzata. “Wizerunek ciała kobiet otyłych: poziom zadowolenia z poszczególnych części ciała oraz wpływ uczestnictwa w interdyscyplinarnym programie redukcji wagi na samoocenę własnej atrakcyjności.” Forum Medycyny Rodzinnej. Vol. 9. No. 2. 2015.
 3. Tomaszewska, Izabela, Dariusz Tomaszewski, and Wanda Komorowska-Szczepańska. “Poziom zadowolenia młodzieży z własnych sylwetek a działania zmierzające do redukcji ciężaru ciała.” Family Medicine & Primary Care Review 3 (2013): 411-413.

7 myśli nt. „Jak schudnąć z nóg? Czyli zamieniamy grube nogi na szczupłe do lata!

 1. nie-fitnesiara

  Czy ktoś ćwiczył z Chodakowską skalpel i schudł z nóg?
  Słyszałam wiele historii, że treningi z Chodakowską strasznie niszczą kolana. Nie wiem jednak czy to negatywny PR, czy prawda.

  1. Renata Wolicka

   Hej. Należę do wysokich osób i bardzo często pobolewają mnie kolana.
   Ewa Chodakowska niestety tak prowadzi swoje trening, że w trakcie mocno obciążasz sobie kolana. Efekty po skalpelu 4 razy w tygodniu były takie, że w weekend czułam ból nawet przy wchodzeniu po schodach.
   Jeśli macie duży problem ze stawami, odpuściłabym sobie.

 2. Aldona90

  Myślałam, że szczupłe nogi to przede wszystkim kwesta ćwiczeń i diety. Nie miałam pojęcia, że jakieś suplementy też mogą na tkankę tłuszczową wpłynąć.
  Ale czy one nie są przypadkiem dla profesjonalistów? Nie powodują one żadnych skutków ubocznych albo efektu jojo?

  1. Darynka

   Heja! Miałam podobne wątpliwości – nie przejmuj się. 😉
   Przez zimę przybrałam trochę kilogramów, a w sierpniu czekało mnie wesele. Miałam już kupioną sukienkę, a zwężanie jej nie wchodziło w grę. Mój chłopak stwierdził, że wyglądam… zdrowo i okrągło. Nie brzmiało to jak prztyczka w moją stronę, ale zauważyłam, że coraz częściej oglądał się za szczuplejszymi kobietami. To było jak cios.
   Zaczęłam googlować diety, sposoby na odchudzanie, ćwiczenia przyśpieszające spalanie tłuszczu. Multum pozytywnych opinii znalazłam o tabletkach zmniejszających apetyt i “podkręcających” przemianę materii. Czyli to, czego potrzebowałam po 3 miesiącach niekontrolowanego jedzenia i braku ruchu.
   Dorzuciłam do tego wieczorne spacer i ćwiczenia na macie.
   4 miesiące – straciłam 12 kg, ale wyglądałam, jakbym schudła 20!

   Pytasz o efekty uboczne. Nie mogę wypowiadać się na temat wszystkich spalaczy tego świata. Wiem z komentarzy, że część z nich jest niebezpieczna dla zdrowia (kołatania serca itp.) i dla życia towarzyskiego (okropna potliwość).
   Efekt jojo? W tym wypadku tabletki działały długofalowo, a ja po skończeniu kuracji nie miałam z powrotem żarłocznego głodu. Wszystko miałam pod kontrolą, dzięki chromowi.
   Mnie to ominęło, bo zrobiłam dokładny wywiad przed zakupem. I do tego szczerze zachęcam. 😉

   1. _natti

    Darynka – a takie tabletki pomagają na najbardziej oporne fałdki?
    Nienawidzę swoich nóg i tych brzydkich zgrubień z boku ud. Walczę z nimi, ale to schodzi tak wolno. Nie mam za dużo czasu, bo wybieram się na Maltę w styczniu. Mam swój wymarzony strój, ale spalę się ze wstydu przed moim narzeczonym, jak zobaczy taką świnkę w stroju!
    I co Ci pomogło? Nie wiem, od czego zacząć w szukaniu… dużo jest tych środków.

    1. EliEli

     Siemanko.
     Nie jestem Darynka, ale z fałdkami na udach walczyłam 4 lata… Moja zmora i mój koszmar.
     Nawet jak pozbędziesz się nadmiaru kilogramów – nie ma pewności, że z ud zejdą ci fałdki po bokach. Tutaj trzeba działać czymś mocniejszym – zupełnie tak jak kulturyści, którzy walczą o każdy cm w obwodzie. A jak myślisz czym to robią? 🙂 Reducerem Thermo. Zamiast łykać 123456 tabletek, masz 1! Najważniejsze, że uwalnia się długo i działa nawet jak przerwiesz kurację. Będziesz chudła jeszcze na wakacjach, pijąc kolorowe drinki i zajadając smakołyki. Laska będziesz taka, że facet zwariuje.
     Sprawdź skład, jest taki, jak pisała Darynka – https://reducerthermoextreme.pl/ stąd zgaduję, że myślimy o tym samy cudeńku
     Moje boczki zniknęły całkowicie. 8)
     Mam nadzieję, że pomogłam. Pozdrawiam, Eli.

Dodaj komentarz