Kategorie
Podstawowe informacje

Jak schudnąć z nóg? Czyli zamieniamy grube nogi na szczupłe do lata!

O tym, jak trudno jest zrzucić zbędne kilogramy w szczególności wiedzą te osoby, które wielokrotnie podejmowały się zmiany swojego trybu życia. Zbędny tłuszcz najczęściej odkłada się na brzuchu, ramionach i nogach. Właśnie kończyny dolne są miejscem skąd najciężej jest go usunąć, a samo podjęcie się walki z kilogramami wymaga dużo poświęceń. Ciężko jest mówić o jednej przyczynie tycia. Grube nogi mogą powstawać w wyniku złego stylu życia, odżywiania, a niekiedy przyczyna leży w genetyce. W jaki więc sposób podejść do kwestii chudnięcia, by zgrabne nogi były powodem do dumy jak najszybciej?


Nawigacja:

Jak schudnąć z nóg? Najpierw wiedza!

Pierwszym krokiem do osiągnięcia wymarzonego efektu jest poznanie przyczyny tycia w obszarze nóg i opracowanie skutecznej metody walki. Nie da się ukryć, że odchudzanie nóg jest procesem niezwykle trudnym i wymagającym wyrzeczeń. Nie wolno jednak bagatelizować tłuszczu pojawiającego się na udach, czy łydkach. Najczęściej czynnikiem odpowiedzialnym za zbędne kilogramy w nogach jest nieprawidłowa dieta oraz styl życia. Siedząca praca, nieregularne posiłki, niezbilansowana dieta oraz mała ilość ruchu sprzyjają tyciu. Odpowiednia obserwacja ciała pozwala na szybkie zidentyfikowanie, który z elementów posiłków wpływa na przyrost wagi, a także jak skuteczne jest włączenie ruchu do codzienności.

Jednakże, jak odchudzić nogi kiedy przyczyna leży gdzie indziej? Istnieje grupa osób, która obarczona została wyjątkowym nieszczęściem. Charakterystyczna sylwetka tak zwanej „gruszki” to perfekcyjny przykład na genetycznie uwarunkowane odkładanie się zbędnych kilogramów w określonych partiach ciała. Wąskie ramiona i szerokie biodra są prawdziwą zmorą przede wszystkim dla kobiet. Mimo to również w tym przypadku wyszczuplanie nóg jest realne – choć bardzo ciężkie.

Grube nogi nie muszą być wyrokiem!

Niezwykle dużo ludzi skarży się na to, że w ich przypadku zbędne kilogramy odkładają się w okolicach nóg, jednakże istnieją sposoby na to, by pokonać ten problem. Każda z wybranych możliwości tego, jak odchudzić nogi jest równie ciężka – wymaga ona bowiem zmiany stylu życia i stworzenia nowych nawyków żywieniowych. Nie wolno jednak zapominać, że bagatelizowanie zbędnych kilogramów może prowadzić do otyłości, która jest niezwykle niebezpieczna dla organizmu. Zmiana sposobu odżywiania powinna opierać się na mądrym dobraniu składników pokarmowych – odpowiednia dieta, suplementacja oraz ćwiczenia przyniosą wkrótce efekty. Warto jednak pamiętać, że zgrabne nogi wymagają poświęceń – droga do ich osiągnięcia będzie długa, ciężka, ale satysfakcjonująca.

Dobrze ułożona dieta pomoże wyszczuplić nogi!

Na to, jak schudnąć w nogach nie ma jednej recepty – trzeba wypracować nawyki, które w największym stopniu działają na konkretny organizm. Sama dieta nie zagwarantuje wymarzonych efektów, jednak pozwala zadbać o sylwetkę i szczupłe nogi w największym stopniu. Niewiele osób zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że redukcja kilogramów to przede wszystkim odpowiednia kuchnia. Osoby pragnące się dowiedzieć, jak schudnąć w nogach muszą pamiętać, że już sama zmiana nawyków żywieniowych prowadzi do redukcji masy ciała – usunięcie z diety tłustych posiłków, fast foodów, a także jedzenie pięciu posiłków dziennie. Dodatkowo włączenie do diety owoców i warzyw może prowadzić do zmniejszenia cellulitu, z którym zmagają się przede wszystkim kobiety. Skóra staje się wówczas bardziej jędrna i elastyczna – jednak osiągniecie efektów wymaga regularności, o czym nie wolno zapomnieć!

Odchudzanie nóg a odpowiednia suplementacja

Czy wiadomo jednak jak wyszczuplić nogi, gdy trudno jest ograniczyć podjadanie i ciężko o regularność w diecie i ćwiczeniach? Wówczas bardzo pomocne okazują się być suplementy diety, takie jak Reducer Thermo Extreme. Te bezpiecznie wspomagają proces redukcji tkanki tłuszczowej, dbając jednocześnie o to by spalanie tłuszczu z nóg szybciej przyniosło oczekiwane efekty. Jak działają suplementy? W przypadku Reducer Thermo Extreme mowa o spalaniu tkanki tłuszczowej, zmniejszaniu apetytu i zwiększaniu energii, której w czasie zmiany trybu życia nie może zabraknąć. Szczególnie, że zrzucanie dużej ilości kilogramów jest niezwykle trudne nie tylko dla ciała, lecz również umysłu. Odpowiednia suplementacja w czasie redukcji masy ciała polecana jest przez większość dietetyków.

Nie zapomnijmy o odpowiednim nawodnieniu organizmu.

Odpowiedzią na pytanie, jak szybko schudnąć z nóg jest również woda. Picie ponad litra wody dziennie nawadnia organizm, jednocześnie usuwając z niego toksyny. Połączenie wody i suplementów jest perfekcyjnym sposobem na to, jak schudnąć z nóg zwłaszcza dla osób stawiających na intensywną redukcję masy ciała. Warto jednak pamiętać, że szybka utrata kilogramów jest niezdrowa i może prowadzić do poważnych uszkodzeń w fizjologii organizmu.

Ćwiczenia na szczupłe nogi są bardzo ważne w całym procesie!

Połączenie ruchu i diety jest efektowne w przypadku zrzucania zbędnych kilogramów. Jednak nie można ukrywać – jest to trudne połączenie zwłaszcza dla osób przyzwyczajonych do siedzącego trybu życia. Warto pamiętać, że ćwiczenia na schudnięcie nóg charakteryzują się specjalnymi cechami i różnią od ćwiczeń wykonywanych na inne partie ciała.

Osoby szukające ćwiczenia wyszczuplające nogi mogą zdecydować się na regularne wizyty na basenie. Aktywność w wodzie sprawia, że usuwanie tkanki tłuszczowej odbywa się przy jednoczesnym odciążaniu stawów. Już kilka wizyt na basenie w tygodniu może przynieść oczekiwane efekty po kilku miesiącach regularności. Oprócz tego skuteczne ćwiczenia na szczupłe nogi proponują kluby fitness – zumba, aerobik, czy fitness poprawiają wydolność organizmu, jednocześnie redukując tkankę tłuszczową w problematycznych okolicach oraz widoczny cellulit. Osoby, które nie mają dostępu do basenów i klubów fitness mogą postawić na ćwiczenia wykonywane w domu – interwałowy bieg lub plany treningowe dedykowane partii nóg, które znaleźć można w sieci.

Podsumowując – czy można schudnąć z samych nóg? Można, ale wymaga to wysiłku.

Nie da się ukryć, że usuwanie zbędnych kilogramów z nóg jest jedną z najtrudniejszych dróg do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Proces ten jest długotrwały, wymaga wyrzeczeń i ciężkich treningów – konieczna jest zmiana stylu życia, diety i włączenia do codzienności ćwiczeń. Przede wszystkim jednak warto pamiętać, że problemu z nadwagą nie wolno bagatelizować i pozostawić samemu sobie. Odrobina uporu, regularności i suplementacji sprawi, że wymarzona sylwetka stanie się realna w ciągu kilku miesięcy.

Źródła:
  1. Wielgosz, Marcin. Odchudzanie z pasją. Zlote Mysli, 2013.
  2. Obara-Gołębiowska, Małgorzata. “Wizerunek ciała kobiet otyłych: poziom zadowolenia z poszczególnych części ciała oraz wpływ uczestnictwa w interdyscyplinarnym programie redukcji wagi na samoocenę własnej atrakcyjności.” Forum Medycyny Rodzinnej. Vol. 9. No. 2. 2015.
  3. Tomaszewska, Izabela, Dariusz Tomaszewski, and Wanda Komorowska-Szczepańska. “Poziom zadowolenia młodzieży z własnych sylwetek a działania zmierzające do redukcji ciężaru ciała.” Family Medicine & Primary Care Review 3 (2013): 411-413.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *