Jak schudnąć z rąk? Ćwiczenia na opuchnięte i grube ręce oraz palce

Jeśli chcesz świetnie się prezentować w letnich kreacjach i poczuć się naprawdę fit, musisz zadbać o dobrą formę całego ciała. Wyszczuplenie ramion, dłoni i palców może okazać się szczególnie kłopotliwe – zarówno dla osób, które mają tendencję do zbierania tkanki tłuszczowej w tych miejscach, jak i dla tych, którzy walczą z nadwagą rozłożoną równomiernie na całym ciele. Jest to zadanie trudne, ale możliwe. Dowiedz się, jak odchudzić ręce i opuchnięte palce dłoni i ciesz się idealną sylwetką.


Nawigacja:

Jak schudnąć z rąk?

Przede wszystkim odpowiedzmy na pytanie skąd bierze się tłuszcz w ramionach i dłoniach? Na grube ręce uskarżają się nie tylko kobiety otyłe i z nadwagą, które muszą popracować nad formą całego swojego ciała. Gromadzący się w tych miejscach tłuszczyk to problem również osób szczupłych. Za grube palce dłoni i ręce może odpowiadać też gromadzenie się zbyt dużej ilości wody w organizmie.

Istnieje kilka powodów gromadzenia się tkanki tłuszczowej i wody w okolicach ramion, rąk i dłoni. Po pierwsze, jest to niezdrowa dieta, zwłaszcza taka, która bogata jest w rafinowany cukier i sól. Po drugie, mogą to być zmiany hormonalne, będące także konsekwencją starzenia się organizmu. Niekiedy za gromadzenie się tłuszczu właśnie w tych miejscach odpowiedzialne są nasze predyspozycje genetyczne – tak już jest, że niektórzy mają szczególne problemy właśnie z tymi partiami ciała. Jeśli zaś masz z natury krótkie i grube palce u rąk, trudno będzie to zmienić.

Jak odchudzić ręce i opuchnięte palce?

Aby wyszczuplić ramiona, dłonie i palce, najlepiej działać całościowo. Dla dobrej formy i zdrowia całego organizmu należy stosować zdrową, niskokaloryczną dietę. Na słodycze, fast food czy alkohol pozwalaj sobie tylko od święta. Pamiętaj jednak, aby dieta nie była uboga. Bardzo ważne jest, aby dostarczała ona wszystkich niezbędnych witamin i minerałów. Diety cud, nawet jeśli działają, mogą poważnie zaszkodzić organizmowi. Ich zastosowanie zwiększa też ryzyko wystąpienia efektu jo-jo.

W walce o szczupłe ciało warto też wspomóc się suplementami diety, takimi jak na przykład Reducer Thermo Extreme. Są one skomponowane tak, by skutecznie wspomagać odchudzanie – przyspieszają przemianę materii, przeciwdziałają odkładaniu się tkanki tłuszczowej i zmniejszają apetyt. Zapobiegają też wystąpieniu efektu jo-jo. Takie wsparcie przyda Ci się szczególnie wtedy, gdy masz problemy z utrzymaniem rygorystycznej diety. Niezbędne w dbaniu o wygląd rąk i ramion jest też utrzymywanie aktywności fizycznej na odpowiednim, wysokim poziomie, oraz wykonywanie specjalnych ćwiczeń, koncentrujących się właśnie na tych najbardziej kłopotliwych dla Ciebie strefach. Nie należy również zapominać o piciu dużej ilości płynów, szczególnie niegazowanej wody mineralnej.

Ćwiczenia na szczupłe ręce

Dla wszystkich szukających odpowiedzi na pytanie jak schudnąć z rąk kluczowe znaczenie ma regularne wykonywanie specjalnych ćwiczeń. Jeśli koncentrujesz się na odchudzeniu ramion górnych, najważniejsze będą ćwiczenia na triceps i biceps. Możesz je wykonywać na siłowni, pod okiem trenera personalnego, lub w domu – z wykorzystaniem hantli, taśmy czy gumy do ćwiczeń.

Również w odchudzeniu niższych partii rąk pomogą Ci ćwiczenia z wykorzystaniem hantli czy ekspandera. Jednak skuteczne ćwiczenia na szczupłe ręce to nie tylko te siłowe – równie ważne jest regularne, codzienne rozciąganie się. To niezwykle ważne, jeśli troszczysz się o zdrowie i dobry wygląd całej swojej sylwetki. Codzienne rozciąganie opóźnia proces starzenia się mięśni, pomaga utrzymać elastyczność skóry, a także zapobiega urazom podczas bardziej wymagającego treningu.

Jak odchudzić palce u rąk i dłonie?

Również temu problemowi można zaradzić, po pierwsze wykonując wskazane ćwiczenia na chude ręce – także mięśnie dłoni są podczas nich zaangażowane. Możesz wyszczuplić palce również stosując specjalny masaż. Smarując dłonie kremem należy mocno masować palce od ich końców do nasady. Najmocniej uciskaj w okolicy stawów. Taki masaż wspomaga krążenie krwi i limfy, dzięki czemu Twoje palce mogą zeszczupleć. Warto też zadbać o codzienną stymulację mięśni palców i dłoni – poprzez wykonywanie ćwiczeń, ale także codziennych, domowych czynności. Pamiętaj również, że grube, opuchnięte dłonie są często konsekwencją niewłaściwej diety.

Źródła:
 1. Dobrowolski, Robert. “Estetyczna samoprezentacja autentycznego ciała.” Physiotherapy/Fizjoterapia 19.2 (2011).
 2. Wróbel, P., et al. “Lymphatic drain as a non-invasive method of clearing the lymphatic system.” JOURNAL OF PUBLIC HEALTH, NURSING AND MEDICAL RESCUE 43.2012_4 (2012): 22-26.

5 myśli nt. „Jak schudnąć z rąk? Ćwiczenia na opuchnięte i grube ręce oraz palce

 1. martina z.

  Wszyscy zawsze powtarzają, że nie da się schudnąć miejscowo, np. tylko z bioder czy tylko z ramion, ale ja uważam, ze ćwiczenie newralgicznych partii bardzo pomaga! Naturalnie wtedy szczupleją te miejsca. Może nie tracą 10kg w z jednej ręki, ale z pewnością ładniej się prezentują 🙂

  1. a.

   Coś w ten deseń.
   Strasznie popieram używanie np. przypraw czy zielonej herbaty, ale nie ukrywajmy – największy efekt daje używanie ekstraktów. Dlatego nie ma co się bać tabletek. Jest sporo fajnych, przebadanych i naturalnych, które dają kopa energetycznego. Ja lubię Reducera Thermo Extreme za wyciąg z zielonej herbaty i taki kwas, który działa jak tarcza i zapobiega wchłanianiu tłuszczu. 🙂 Polecam mega! Zainteresowani są mogę tutaj poczytać https://reducerthermoextreme.pl

 2. anna

  Hej.
  Mam ogromny problem ze swoimi ramionami i dla mnie najlepszym sposobem były masaże szczotką na sucho rąk. Mam wrażenie, że to zniwelowało opuchliznę. No i ćwiczenia tych partii, na pewno to wysmukli ręce i ramiona. Ja już u siebie widzę pierwsze efekty! Tylko chciałabym przyśpieszyć trochę tempo odchudzania. Szkoda, że to mało prawdopodobne.

Dodaj komentarz