Jak schudnąć z ramion? Dieta i ćwiczenia na smukłe ramiona do lata!

Nadwaga, a nawet otyłość stanowią obecnie jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych o charakterze cywilizacyjnym. Kraje o ustabilizowanej sytuacji ekonomicznej zapewniają swym obywatelom dobrobyt, co przekłada się również na sposób odżywiania. Doceniając komfort życia jaki oferuje nam cywilizacja, należy jednak znaleźć złoty środek pomiędzy łatwym dostępem do wszelkiego rodzaju żywności, a rzeczywistymi potrzebami organizmu. Dodatkowym jego obciążeniem jest również siedzący charakter pracy i wynikająca stąd zbyt mała ilość ruchu. Jeśli jednak zorientujemy się, że wpadliśmy w pułapkę i dawno przekroczyliśmy granicę prawidłowej wagi, nie załamujmy rąk. Przy pomocy odpowiedniej diety, sporej dawki ruchu oraz zdrowej suplementacji, jesteśmy w stanie powrócić do zdrowej i atrakcyjnej sylwetki. Zapraszamy do artykułu, który odpowie na pytanie jak schudnąć z ramion i je w końcu wysmuklić!


Nawigacja:

Jak schudnąć z ramion? Odchudzanie to nie tylko dieta!

Niestety nawet osiągnięcie wymarzonej wagi nie gwarantuje uzyskania idealnej sylwetki. Niemal każdy człowiek potrafi wskazać obszary swojego ciała, które można określić mianem newralgicznych. Są to miejsca, które są szczególnie oporne w procesie utraty tkanki tłuszczowej. Zależnie od płci i budowy mogą być to różne obszary. U kobiet miejscami takimi są często biodra, pupa i uda. Jest to poniekąd uwarunkowane fizjologią, jednak w dużym stopniu możliwe do regulacji, przy zastosowaniu odpowiednich metod odchudzania. Kolejnym elementem kobiecej anatomii, w którym lubi odkładać się tkanka tłuszczowa są ramiona. Szerokie ramiona u dziewczyny czy kobiety, bywają efektem budowy kośćca, na którego kształt akurat nie mamy wpływu, jednak nawet w takim przypadku możliwe jest nadanie im bardziej powabnego kształtu.

Jak odchudzić ramiona przez odpowiednie podejście do wagi?

Zastanawiając się jak wyszczuplić ramiona warto rzucić okiem choćby na sylwetki niektórych celebrytek. Świetnym przykładem może być w tym przypadku była piosenkarka Mel B, od wielu lat będąca trenerką fitness. Mel B ramiona ma dość szerokie, stanowią u niej mocno zarysowany element sylwetki, jednakże są przy tym smukłe i umięśnione. Efekt taki można osiągnąć wprowadzając do treningu ćwiczenia na szczupłe ramiona, których bardzo skuteczne zestawy opracowała między innymi właśnie Mel B.

Spośród innych miejsc opornych na odchudzanie, warto przyjrzeć się uważniej właśnie ramionom. Dlaczego? Ponieważ grube ramiona potrafią, kolokwialnie mówiąc, nieźle napsuć krwi. Często odbierają one chęć na założenie ubrań odsłaniających ręce i barki. Cóż bowiem z tego, że cała sylwetka jest szczupła, skoro szpecą ją otłuszczone ramiona. Należy zwrócić uwagę na fakt, że problem ten dotyczy nie tylko kobiet, ale i mężczyzn, ponieważ zdecydowanie istnieje różnica między ramionami grubymi a umięśnionymi. Odchudzanie ramion powinno rozpocząć się od wprowadzenia określonego rodzaju ćwiczeń. Jak wspomniano wcześniej warto skorzystać między innymi z zestawów przygotowanych przez Mel B, jednak istnieją i inne efektywne propozycje. A więc jak wysmuklić ramiona? Ćwicząc!

Ćwiczenia na smukłe ramiona i obwisłą skórę

Rozważając jak pozbyć się tłuszczu z ramion decydujemy się na podjęcie regularnych treningów. Ćwiczenia na smukłe ramiona opierają się na gimnastyce dwóch głównych mięśni, to jest tricepsa i bicepsa. Jeśli doskwierają nam tak zwane „motylki”, czyli nieestetycznie opadająca skóra na ramionach, powinniśmy poświęcić dużo uwagi aktywowaniu tricepsów. To właśnie mięsień trójgłowy ramienia w głównej mierze wpływa na jego kształt. Ćwiczenia na obwisłe ramiona są bardziej efektywne jeśli wykorzysta się obciążenie w postaci sztang.

Nie mogą być one jednak zbyt ciężkie! Ćwiczenia ze sztangami polegają na ich unoszeniu bądź wykonywaniu wymachów. Co ciekawe, chcąc aktywować triceps najbardziej efektywnie, ćwiczenia wykonywać należy w różnych pozycjach, bowiem ruch mięśni przebieg w nieco inny sposób w pozycji siedzącej, stojącej czy pochylonej. Istotne jest aby nie wykonywać zbyt wielu serii na raz, ponieważ może się to zakończyć przetrenowaniem.

Jak wyszczuplić ramiona korzystając z innych form ruchu?

Korzystnie oddziałują wszelkie formy gimnastyki aerobowej. Prócz tego bardzo efektywne, a równocześnie nieobciążające stawów jest pływanie zarówno stylem klasycznym, crawlem, jak i motylkiem.

Grube ramiona nie chcą zniknąć, mimo że trenujesz i trenujesz?

Jeśli trening nie przynosi oczekiwanych rezultatów, a ty kolejny raz myślisz o tym jak schudnąć z ramion, musisz dokładnie przeanalizować sposób w jaki się odchudzasz. Może zbyt często pozwalasz sobie na odstępstwa od diety? A może jest ona źle skomponowana? Być może treningi są intensywne, lecz nieregularne? Warto pamiętać, że systematyczność jest niezwykle istotna! Jeśli jednak czujesz, że efekty starań każą na siebie zbyt długo czekać, możesz zastanowić się nad zastosowaniem dobrych jakościowo suplementów wspomagających odchudzanie.

Absolutnie nie sięgaj jednak po różne wersje „diety cud„! W pierwszej kolejności wyszczuplą one portfel, a waga pozostanie bez zmian. Skutecznymi i bezpiecznymi dla organizmu preparatami są suplementy zawierające między innymi kwas linolowy, chrom czy wyciąg z zielonej herbaty, takie jak na przykład Reducer Thermo Extreme.

Korzystne połączenie = widoczne efekty

Wydaje się, że najlepsze efekty odchudzania zarówno całego ciała, jak i poszczególnych jego partii – na przykład ramion – osiągalne są poprzez zestawienie kilku elementów. Dobrze zbilansowaną dietę warto wspomóc wysokiej jakości preparatem przyspieszającymi odchudzanie oraz ćwiczeniami -zarówno ogólnoustrojowymi, jak i celowanymi na konkretną partię mięśni. Takie połączenie pozwoli na osiągnięcie wymarzonej sylwetki w sposób trwały i bezpieczny dla zdrowia.

Źródła:
 1. Gromadzka-Ostrowska, J., and J. Dworznicki. „Wpływ ogólnodostępnych preparatów wspomagających odchudzanie–karnityny, chitosanu i guarany–na organizm człowieka.” Żyw. Człow. Metab 28.4 (2001): 351-359.
 2. Marciniak-Łukasiak, K., et al. „Rynek suplementów diety wspomagających odchudzanie.” Postępy Techniki Przetwórstwa Spożywczego 2 (2013): 57-60.
 3. Spangle, Linda, and Małgorzata Żbikowska. Odchudzanie zaczyna się w głowie: w 100 dni do utraty wagi. Świat Książki, 2010.

5 myśli nt. „Jak schudnąć z ramion? Dieta i ćwiczenia na smukłe ramiona do lata!

 1. kasiek30

  Jestem właśnie dokładnie w tej sytuacji – ćwiczę jak szalona od wielu miesięcy, nie pomijam ramion, wręcz przeciwnie – skupiam się na nich przy każdej okazji. Używam hantelek, kettebell. Moja ręce ciągle rosną. Nie wiem, co robię nie tak!! :/

  1. Lena

   Kwestia diety. Może za dużo kalorii spożywasz. Na pewno w ten sposób nie będziesz miała obwisłych ramion, ale nie schudniesz z nich znacznie.
   Przyłóż się do diety. 😉

 2. Baśko W.

  Dobra.
  Widzę, że nie tylko ja mam kompleksy na punkcie swoich okropnych ramion. Zaraz będzie lato i nie wyobrażam sobie męczyć się w bluzkach na długi rękaw. Od dzisiaj zabieram się za ćwiczenia na obwisłe ramiona. Dam znać co i jak!

 3. Zośka 31 lat

  Ćwiczenia, ćwiczenia…
  Wszyscy o tym mówią, ale nie mówiąc nic o osobach takich jak ja – czyli ze zwolnionym metabolizmem. Nie mogłam kompletnie schudnąć z rąk, nóg, z brzucha. A musicie wiedzieć, że spędzałam na siłowni ok. 2,5h, przez co często spóźniałam się, żeby odebrać z przedszkola moją córkę. Parę razy odebrałam ją zapłakaną, na skraju histerii. Pytała, czy ją jeszcze kocham, czy chcę ją komuś oddać…
  Sama się prawie popłakałam.
  Podjęłam kroki… musiałam coś zmienić, żeby moja córka przestała żyć w strachu, pomiędzy jednym atakiem paniki a drugim.
  Musiałam skrócić czas przebywania na siłowni – to było pewne. Wyszło na to, że muszę odchudzić się w inny sposób niż samymi ćwiczeniami. Po konsultacji ze znajomą z siłowni postawiłam zadbać o dietę i coś, co cały proces spalania przyśpieszy.
  Zaopatrzyłam się w plan żywieniowy od dietetyka i w zestaw reducera thermo extreme, który miał zmniejszyć mój apetyt a najważniejsze – zaoszczędzić czas, który do tej pory spędzałam na siłowni.
  Chociaż dietetyk ostrzegał mnie, że szybciej niż 2 kg na miesiąc nie będę chudła, to po pierwszych dwóch miesiącach widziałam, że jest zupełnie inaczej.
  4 kg na miesiąc!
  Pozostałam przy 3 treningach w tygodniu, które trwały nie dłużej niż 1h. Przestałam się wreszcie spóźniać a moja córka zaczęła lepiej sypiać w nocy, bo nie miała już ataków paniki. Widziałam, że czuła się szczęśliwa i bezpieczniejsza.
  Na mnie zadziałało świetnie, chociaż żaden ze mnie chemik i nie mam pojęcia, co tam w środku magicznego się znajduje. Może ktoś się na tym znam i więcej z tego zrozumie: https://reducerthermoextreme.pl/

 4. Eliza z Warszawy

  Chyba każda dziewczyna o figurze klepsydry ma problem z ramionami. Ja właśnie jestem klepsydrą i mam obwisłe ramiona. Kompletnie wstydzę się nosić sukienki odkrywających ręce, bo wszystko eksponują.

Dodaj komentarz