Archiwum kategorii: Podstawowe informacje

Jak schudnąć z nóg? Czyli zamieniamy grube nogi na szczupłe do lata!

O tym, jak trudno jest zrzucić zbędne kilogramy w szczególności wiedzą te osoby, które wielokrotnie podejmowały się zmiany swojego trybu życia. Zbędny tłuszcz najczęściej odkłada się na brzuchu, ramionach i nogach. Właśnie kończyny dolne są miejscem skąd najciężej jest go usunąć, a samo podjęcie się walki z kilogramami wymaga dużo poświęceń. Ciężko jest mówić o jednej przyczynie tycia. Grube nogi mogą powstawać w wyniku złego stylu życia, odżywiania, a niekiedy przyczyna leży w genetyce. W jaki więc sposób podejść do kwestii chudnięcia, by zgrabne nogi były powodem do dumy jak najszybciej?

Otyłość brzuszna czy kliniczna. Jak rozróżnić?

Otyłość brzuszna

Otyłość stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i zawsze powinna być leczona. Warto mieć świadomość, że istnieją różne rodzaje otyłości. Wiedza na ten temat może pomóc w walce z tą chorobą.

Nadwaga u dzieci i dorosłych

Nadwaga u dzieci i dorosłych

Nadwaga stała się już w zachodnim społeczeństwie problemem cywilizacyjnym. Jak pokazują dane statystyczne, dotyka ona co najmniej 35% kobiet oraz 45% mężczyzn. Nikogo nie dziwi także widok dzieci z nadwagą. Główna tego przyczyna leży w niewłaściwym stylu życia – zwłaszcza złej diecie oraz braku aktywności fizycznej. O nadwadze możemy mówić wtedy, gdy wskaźnik BMI mieści się w przedziale 25-30. Oznacza to, że masa ciała jest o co najmniej 10% wyższa w porównaniu do wartości prawidłowej. W diagnozie nadwagi pomocne może być również badanie składu procentowego tkanki tłuszczowej w organizmie.