Kategorie
Podstawowe informacje

Jak schudnąć 3 kg w tydzień? Czy to możliwe do lata?

Kto jest zadowolony ze swojej sylwetki na tyle, że nie chciałby w niej nic zmienić? Największe zastrzeżenia pojawiają się zwykle względem nadprogramowych kilogramów. Odchudzanie jest jednak procesem żmudnym i wymagającym pewnych wyrzeczeń, a efekty wcale nie są widoczne od razu, co dodatkowo demotywuje do podjęcia walki. Są jednak takie sytuacje, które sprawiają, że chcemy lub musimy szybko zrzucić choć kilka kilogramów. Spontaniczny letni wyjazd, zbliżające się wesele lub inna uroczystość, na której pragniemy wyglądać szczupło i lekko – to najczęstsze sytuacje, w których osiąga się pełną mobilizację. Jak schudnąć 3 kg w tydzień, nie przynosząc sobie tym więcej szkód niż pożytku?


Nawigacja:

Jak schudnąć 3 kg w tydzień?

Czy wiesz, że jednym z największych wrogów szczupłej sylwetki jest… sól? Wpływa ona przede wszystkim na zatrzymanie wody w organizmie, co przekłada się na efekt ciężkości i wrażenie opuchlizny całego ciała. Wyrzuć radykalnie sól ze swojego jadłospisu, a w ciągu tygodnia możesz tym sposobem stracić… aż 1,5 kg! Przy obrzękach pomoże potas, który pomaga usunąć nadmiar soli z organizmu. Jedz więc pomidory, które mają go mnóstwo! Jeśli więc zastanawiasz się, jak szybko schudnąć 3 kg, odpowiedź jest łatwiejsza, niż myślisz.

Druga ważna kwestia to nawadnianie organizmu. Pij przynajmniej 2 litry zwykłej wody dziennie – pomoże usunąć toksyny z organizmu i przy okazji obrzęki (które tworzą się także wskutek odwodnienia).

Trzecia sprawa – ogranicz spożywanie tłuszczu i cukru. Nie chodzi o to, aby drastycznie redukować kalorie, a wyeliminować te produkty i składniki, które spowalniają spalanie tłuszczu i powodują obrzęki. Głodówka doprowadzi szybko do efektu jo-jo, a w dodatku narazisz się na złe samopoczucie.

Jak schudnąć 3 kg w 2 tygodnie?

Ze zrzuceniem 3 kg w ciągu 14 dni nie powinno być większych problemów przy założeniu spalania około 1 kg tkanki tłuszczowej tygodniowo. Aby “podkręcić” tempo, zwiększ aktywność fizyczną i zmniejsz ilość spożywanych dziennie kalorii do ok 1300. Pij dużo wody i używaj ostrych przypraw (pieprz cayenne, papryczka chilli), które przyspieszają metabolizm.

Jak schudnąć 3 kg w miesiąc?

Sposoby na to, jak skutecznie schudnąć 3 kg, są proste i wymagają po prostu samozaparcia. Zapomnij o istnieniu słodyczy, wygospodaruj każdego dnia przynajmniej pół godziny na trening (cardio + siłowy) i pij dużo wody, jedz zbilansowane, niskokaloryczne posiłki, bogate w błonnik. To najbardziej skuteczna dieta odchudzająca 3 kg!

Jak zrzucić 3 kg od kuchni?

Spożywaj produkty bogate w błonnik – da on uczucie sytości na długo i nie będziesz podjadać między posiłkami, a dodatkowo oczyścisz organizm. Jedz także pomidory – mają dużo potasu, który pomaga pozbyć się nadmiaru wody z organizmu. Uważaj na owoce – niech będzie to jedna porcja dziennie. Jedz za to dużo warzyw. Stosując wyżej wymienione metody możesz stracić aż 2 kg w ciągu kilku dni! Dodaj do tego aktywność fizyczną – wystarczy nawet 30- minutowy, szybki spacer każdego dnia, by znacząco zwiększyć swoje szanse na coraz mniejszy wynik na wadze!

Jak skutecznie i szybko schudnąć 3 kg, aby nie stracić zdrowia?

Prawidłowe tempo spalania tkanki tłuszczowej to ok 0,5 – 1 kg tygodniowo. Reszta zależy od jakości i kaloryczności spożywanych posiłków, a także aktywności fizycznej. Pierwsze 2-3 kg traci się stosunkowo szybko – to właśnie efekt pozbycia się nadmiaru wody z organizmu. Stosowanie głodówek przyniesie efekt odwrotny do zamierzonego – spalisz wodę, a w następnej kolejności… mięśnie. Zwycięstwo jest więc tylko pozorne. W stanach niedoboru kalorycznego organizm zacznie magazynować tłuszcz, aby mieć z czego czerpać energię. Zgubione kilogramy wrócą więc bardzo szybko, najczęściej z nawiązką. Metodą na szybkie, skuteczne i zdrowe schudnięcie jest więc pozbycie się obrzęków i niskokaloryczna, ale odpowiednio zbilansowana dieta. Dlatego jeśli szukasz sposobów na to, jak zrzucić 3 kg, postaw przede wszystkim na racjonalne, rozłożone w czasie działania. Utrata 3 kg w 3 dni jest oczywiście możliwa, jednak kilogramy stracone w tak szybkim tempie (przy stosowaniu niemal głodówki) powrócą bardzo szybko.

Czy można czymś wspomóc ten proces?

Z pomocą w sytuacji, gdy potrzebna jest szybka redukcja wagi, przychodzą także preparaty odchudzające – takie jak Reducer Thermo Extreme. Jego działanie polega przede wszystkim na przyspieszeniu metabolizmu, zredukowaniu apetytu i zwiększeniu energii (co przyda się szczególnie na siłowni!). Preparat pomaga także zmniejszyć absorpcję tłuszczów krążących we krwi do tkanki tłuszczowej. Dodatkowo wpływa na zwiększenie wydzielania ciepła w organizmie, dzięki czemu spalanie tłuszczu jest jeszcze szybsze.

Pamiętaj!

Najważniejsza jest twoja motywacja i gotowość do małych-wielkich wyrzeczeń. Zapomnij o istnieniu kilku popularnych składników w kuchni, a zadanie będziesz mieć znacznie bardziej ułatwione!

Źródła:
  1. Dukan, Pierre, and Catherine Walewicz-Bekka. Nie potrafię schudnąć. Wydawnictwo Otwarte, 2009.
  2. Chanduszko-Salska, Jolanta, and Nina Ogińska-Bulik. “Psychologiczne wyznaczniki redukcji nadwagi u kobiet.” (2002).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *