Kategorie
Podstawowe informacje

Jak schudnąć z bioder i pozbyć się tłuszczu – dieta i ćwiczenia na biodra

Tłuszcz na biodrach jest zmorą wielu kobiet. Nieestetyczne boczki mają istotny wpływ na cały wygląd kobiety. Obniżają jej samoocenę i zawstydzając w razie konieczności rozebrania się przy innych osobach. Dzięki odpowiedniej diecie i ćwiczeniom jest możliwe zrzucenie nadmiernych kilogramów i uzyskanie zgrabnych bioder, jednak wiąże się to z szeregiem wyrzeczeń i regularnym wysiłkiem fizycznym. W dzisiejszym artykule szczegółowo podpowiemy, jak skutecznie i trwale schudnąć z bioder.


Nawigacja:

Dieta wyszczuplająca biodra, aby były wąskie i szczupłe

Bardzo ważnym elementem w dążeniu do zgrabnych bioder są odpowiednie ćwiczenia fizyczne. Warte polecenia są treningi kardio, czyli jogging, fitness, pływanie i jazda na rowerze, połączone z ćwiczeniami modelującymi dolne partie ciała – uda, pośladki oraz brzuch. Równie ważna jest gimnastyka, którą możemy wykonać w domowym zaciszu. Należy tu wymienić takie czynności jak przysiady, skośne brzuszki oraz krążenie bioder z użyciem koła hula hop. Regularne ćwiczenia na biodra 3 razy w tygodniu w sesjach po około 45 minut już po niedługim czasie pozwolą zauważyć efekty pod postacią zmniejszenia obwodu bioder. Dobre efekty daje także trening interwałowy, odpowiedni dla osób nie dysponujących dużą ilością wolnego czasu. Krótki, ale bardzo intensywny wysiłek przyspiesza metabolizm w trakcie ćwiczeń, oraz na wiele godzin po ich zakończeniu.

Dieta wyszczuplająca biodra

Oprócz aktywności fizycznej równie ważnym aspektem jest odpowiednio skomponowana, niskokaloryczna dieta. Dzięki zmniejszonej podaży kalorii w codziennym menu, dochodzi do systematycznego spalania tłuszczu zalegającego w obrębie bioder. Zbilansowana dieta będzie zawierać 5 lub 6 posiłków dziennie, podzielonych na niewielkie porcje. Ważna jest zawartość produktów obfitujących w błonnik, takich jak warzywa, owoce oraz pełnoziarniste produkty – makarony i pieczywo. Należy ograniczyć spożycie cukru, słodyczy, słonych przekąsek, sztucznych napojów, tłustych mięs i sosów, białego pieczywa i makaronów. Błonnik skutecznie wypełnia żołądek, zapobiegając napadom głodu. Dodatkowe wypijanie co najmniej 2 litrów wody dziennie reguluje przemianę materii. Sprzyja również usuwaniu jej zbędnych produktów z organizmu, dzięki czemu łatwiej jest uzyskać wąskie biodra.

Suplementy wspomagające walkę z tłuszczem na biodrach

Jeśli stosujemy odpowiednią dietę i regularnie ćwiczymy, warto zadbać także o specjalistyczną suplementację, wspierającą proces odchudzania. Dobrze działające preparaty ułatwią trudną walkę z tłuszczem na biodrach, pozwalając łatwiej uzyskać szczupłą sylwetkę i utrwalić osiągnięty efekt. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na środki zawierające w swoim składzie sprzężony kwas linolowy. Dlaczego? Tak zwany CLA odpowiada za skuteczne spalanie tłuszczu oraz hamuje apetyt, ułatwiając kontrolowanie odpowiedniej diety. Dodatek zielonej herbaty, znanego środka wspomagającego przemianę materii, przyspiesza metabolizm, wpływając na cały proces uzyskania wymarzonej figury.

Oba składniki w najwyższych dawkach znajdziemy w preparacie Reducer Thermo Extreme. Pomoże on w zmaganiach z nadprogramowymi kilogramami, zlokalizowanymi w rejonie bioder i innych newralgicznych części ciała. Warto dobrze wybrać najlepszy dla siebie preparat wspomagający odchudzanie, który bezpiecznie wesprze nasze działania. Stosowanie cudownych preparatów, oferujących utratę kilku kilogramów dziennie, jest wyjątkowo niezdrowe, prowadząc do efektu jojo oraz posiadając cały szereg niekorzystnych działań niepożądanych.

Niełatwa walka z szerokimi biodrami

Jeżeli szerokie biodra zaburzają ogólne proporcje sylwetki, ważne jest ich odpowiednie wyszczuplenie. Walka ze zbędnymi kilogramami na pewno nie będzie łatwa, ale przy odpowiedniej dozie samozaparcia i cierpliwości, może być skuteczna i prowadzić do osiągnięcia wymarzonego efektu. Wiele kobiet zastanawia się, jak schudnąć w biodrach? Podstawą są ćwiczenia na biodra, wraz z równoczesnym stosowaniem niskokalorycznej diety oraz odpowiednich suplementów wspomagających odchudzanie.

Dzięki jednoczesnemu zastosowaniu wszystkich tych elementów, po pewnym czasie każda kobieta może cieszyć się wąskimi, pięknie wyrzeźbionymi biodrami.

Źródła:
  1. Childhood Obesity: Causes, Consequences, and Intervention Approaches, Michael I. Goran, CRC Press, 2016, ISBN: 1315353806, 9781315353807
  2. Child and Adolescent Obesity: Causes and Consequences, Prevention and Management, Walter BurniatTim J. ColeInge LissauElizabeth M. E. Poskitt, Cambridge University Press, 2006, ISBN: 1139437356, 9781139437356

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *